Hype Blog

SEO İÇİN EN POPÜLER 15 CHROME EKLENTİSİ

2017 yılındaki veriler incelendiğinde, Türkiye’deki kullanıcıların %74’ü web tarayıcıları olarak Google Chrome’u tercih ediyor. Chrome’da yer alan eklentiler arasında aktif olarak kullandığımız ve işinize yarayabileceğini düşündüğümüz en iyi 15 eklentiyi derledik.

Devamını Oku

GOOGLE MARKETING LIVE 2018'DEN NOTLAR

Markalar, reklamcılar ve yayıncılar için yeni araç ve teknolojilerin tanıtıldığı etkinliği takip ettik ve sizin için önemli başlıkları hazırladık.

Devamını Oku

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE GOOGLE OPTIMIZE BAŞARI HİKAYEMİZ

Türkiye’nin uygun maliyetli havayolları alanındaki lider markası Pegasus Havayolları, Google Analytics sertifikalı partneri Hype ile birlikte çalıştığı A/B testiyle Pegasus Flex satışı dönüşüm oranını %22 oranında arttırdı.

Devamını Oku

GOOGLE'IN YENİ UZUN META AÇIKLAMALARI SEO İÇİN NE ANLAMA GELİYOR?

Google yeni güncellemesiyle beraber, meta açıklamalarındaki 165 karakter sınırını 230 ile 320 karaktere kadar uzattığını açıkladı. Peki bu güncelleme ile neler değişiyor, SEO açısından bizi neler bekliyor?

Devamını Oku

Web’de kullanıcı dilinden anlamak, sanıldığı kadar da zor değil. Misal; Hotjar.

Kullanıcı deneyimi alanında derinlemesine bilgi verebilen ve kendi ekibi tarafından “Web Analizi & Geri Bildirim Aracı” olarak adlandırılan Hotjar, güçlü bir SaaS olarak kullanıcı sayısı gün geçtikçe arttırıyor.

Devamını Oku

"Mobile First" Dünyada SEO Analiz ve Optimizasyon

Mobil konulu bir yazıya başlamanın en kolay yolu heyecanlı bir şekilde ¨2017 mobilin senesi olacak¨ diye bağırmak olabilirdi fakat eminim ki o durumda okumayı anında bırakırdınız…

Devamını Oku

Dijital Analytics Okyanusunda Yön Bulma Rehberi

Büyümenin önündeki gerçek engelleri bulmak sanıldığının aksine kısa bir entegrasyon ve funnel analizi ile değil; gerekli analiz araçlarıyla uzun ve planlı çalışma sonucunda ortaya çıkıyor.

Devamını Oku

Aramızda Gizli Optimizasyoncular Olabilir

Optimizasyon en temel anlamı ile aynı seviyede girdiden daha fazla çıktı elde etmektir. Daha dijital söyleyiş ise aynı reklam harcaması ile daha fazla gelir. İlgi çekici değil mi?

Devamını Oku

BUNU TEST ETMELİYİZ!

Dijital Pazarlama dünyasında rekabet giderek kızışıyor. Hedeflediğiniz kişilerin bulunduğu mecralarda karşılarına çıkmak artık hiç olmadığı kadar maliyetli.

Devamını Oku

RANKBRAIN-SEO NEREYE GİDİYOR?

Google, geçen hafta içerisinde yeni arama motoru algoritması RankBrain’i duyurdu. RankBrain, temelinde bir yapay zeka sistemi.

Devamını Oku

10 SORUDA DÖNÜŞÜM OPTİMİZASYONU

Mecra olarak dijital dünyanın önemini kavrayan firmalar bu alana yaptıkları yatırımı gözle görülür bir şekilde artırdılar. Özellikle fiziki mağazacılık geçmişi olan firmaların açmış oldukları e-ticaret sitelerinin başarısı organizasyonu derinden etkileyerek firmaların online dünyaya daha çok odaklanmasını sağladı.

Devamını Oku

PROGRAMATİK REKLAMCILIK HAKKINDA HER ŞEY

Programatik reklamcılık -halk arasında yanlış bilinen ismiyle RTB- herkesin biraz bildiği ama ne kadarını bildiğinden emin olamadığı bir fenomen olarak medya dünyasına girdi.

Devamını Oku

RİO 2016: GOOGLE’DA KAZANANLAR KAYBEDENLER”

İlki 1896 yılında Atina’da gerçekleştirilen Yaz Olimpiyatları’nın 31.’si bu yıl Brezilya’nın Rio kentinde düzenlendi. Organizasyona 206 farklı ülkeden toplamda yaklaşık 10.500 sporcu katıldı.

Devamını Oku

YOUTUBE REHBERİ : S01E01 : “BİZİM VİDEOMUZ DA ÜSTTE ÇIKSIN İSTİYORUZ”

Youtube, kendi deyimine göre aynı zamanda bir arama motoru — dünyada Google’dan sonra en çok arama yapılan 2. site oldukları düşünüldüğünde sadece kendilerine göre de değil zaten.

Devamını Oku

GOOGLE İÇİN Mİ KULLANICI İÇİN Mİ OPTİMİZASYON İŞTE BÜTÜN MESELE BU!

Son aylarda belki de çoğu websitesi sahibinin, eticaret yöneticisinin veya SEO uzmanının maruz kaldığı ikilemlerden birisi bu. Websitemi ve içeriğimi sadece Google için mi yoksa kullanıcılar için mi dizayn ve optimize etmeliyim?

Devamını Oku

YENİLENEN GOOGLE ANALYTİCS SEARCH CONSOLE RAPORU

Google, Mayıs ayında Analytics içinde yaptığı bir güncelleme ile Search Console (eski adıyla Webmaster Tools) entegrasyonunu geliştirdi.

Devamını Oku

ADBLOCKİNG : YA HERKES KULLANIRSA?

Televizyonunuzda bir ayar yaptığınızı, sonra da bir daha televizyonda reklam görmediğinizi düşünün. Reklamların gösterilmemesinin size hiç bir zararı olmadığını, hatta reklamları engelleyince kanalların daha hızlı açıldığını da hesaba katın.

Devamını Oku

GOOGLE ZENGİN CEVAPLAR - NEDİR, NE DEĞİLDİR?

Google Türkiye pazarına giderek daha fazla önem veriyor. Bunu hem Think With Google gibi yayınlarda kendi ürettiği içeriklerden, hem de yurtdışındaki pazarlarda yayına aldığı çeşitli özellikleri eskiye göre daha hızlı bir şekilde Türkiye pazarına getirmesinden anlayabiliyoruz.

Devamını Oku

GOOGLE WEBMASTER HANGOUT’TAN SEO NOTLARI # 1

Google arama motoru algoritmasında bir yılda 500 civarında güncelleme yapıyor. Bu güncellemelerin de yaklaşık 7, 8 tanesi SEO dünyasında dengeleri değiştirecek düzeyde oluyor. Yani başarılı olmak için her zaman dinamik kalmak, hatta önde olmak gerekiyor.

Devamını Oku

GOOGLE WEBMASTER HANGOUT’TAN SEO NOTLARI # 2

Google bu sene JavaScript tarama desteği, Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP), SSL ve HTTPs protokolü, Yapılandırılmış Veri ve Zengin Kartlar alanında SEO’yu yakından ilgilendiren birçok güncelleme gerçekleştirdi.

Devamını Oku

E-TİCARET SİTELERİ İÇİN DAVRANIŞSAL EKONOMİ REHBERİ

Paris’e mi gitmek istersiniz, Roma’ya mı? Yeme içme, yatma, kalkma, çay, her şey dahil! Kdv? O da içinde. Çalıştığınız şirket size bu iki seçenekli tatil imkanını sunuyor.

Devamını Oku
-->