Marka: HesApplı

Web Sitesi: https://hesappli.com/

Ajans: Hype

Başarı Hikayesi Konusu: Taşıt tanıma ve yakıt sistemi sunan HesApplı web sitesinde kullanıcıların yakıt hesaplama yapabilecekleri bir widget(araç) bulunmuyordu. Rakip analizi ve fırsat araştırması sonucunda yakıt hesaplama aracı ve içerik briefleri kurgulandı. Sayfaya eklenen içeriği, 2022 teknoloji trendlerinden yapay zeka metin yazarlığı yapan Rytr aracı ile kısa sürede hazırladık.

Hype Proje Sahipleri: Elif Bilgesoy, Buse Güven

HesApplı Proje Sahipleri: İsmail Başoğlu

Proje Tarihleri: Aralık 2021 – Mayıs 2022

Özet

2022 yılı yapay zekanın daha çok konuşulduğu bir yıl olduğu için blog içeriğimizde bu yeni teknolojiyi kullanarak 2 saatte yazılacak bir içeriğin 30 dakikada yazılmasını mümkün kıldık. Yakıt hesaplama sayfasına yapay zeka aracı ile hazırladığımız içeriği entegre ettik. Bunu yaparken zamandan tasarruf sağlamak, https://hesappli.com/ sitesinin organik görünürlüğünü ve session sayısını artırmak öncelikli hedeflerimiz arasındaydı. 

Bizim Yaklaşımımız

Fırsat analizi yaptığımızda yakıt hesaplama kelimesinin önemli bir trafik potansiyeline sahip olduğunu tespit ettik ve bu sayfanın içeriklerini oluştururken alışılmışın dışında bir yapay zeka (AI) aracı hazırladık. Tüm yazım süreçlerini Rytr ile hazırlayarak kısa sürede içeriği oluşturduk. Normalde 2 saat sürecek bir yazım süresini neredeyse %150 zaman tasarrufu ile hazırlamış olduk. 

Ayrıca, “yakıt tüketimi hesaplama” sayfası oluşturarak kullanıcıların araç yakıt hesaplama yapabilecekleri bir widget eklenmesini sağladık. Araçlarının ne kadar yakıt tükettiğini hesaplamak isteyen kullanıcıları bu sayfaya yönlendirmeyi hedefledik.

Yakıt Tüketimi Hesaplama Aracı

Sonuç


Rytr ile SEO uyumlu blog içeriği hazırlayarak zamandan 3 kat tasarruf sağladık. 6 aylık bu süreçte sadece yakıt hesaplama sayfasıyla organik trafiğimizde %294 üzerinde artış yaşadık. Bu sıralama artışı ile sitenin diğer sıralama aldığı kelimelerde de artış elde ettik.

Daha önce hiç sıralama almadığımız 1223 farklı kelimede sıralama aldık. Yakıt hesaplama blog içeriği sonrası sıralama aldığımız anahtar kelimeler sayesinde organik trafiğimiz %294 oranında yükselttik.

Hype

Esentepe Mahallesi
Ecza Sokak 6/1
Levent, İstanbul

+90 (532) 744 4943
[email protected]