İşinize yarayan sonuçlar üretiyoruz.

Performans Odaklı Reklam ve Pazarlama Yönetimi, Veri Entegrasyonu ve Analizi, Dönüşüm Optimizasyonu, Arama Motoru Optimizasyonu ve Teknoloji Danışmanlığı alanlarında alanında lider markalara iş sonuçları üretiyoruz.

Veri

Ziyaretçilerinizi anlamak ve kampanyalar üretmek için önce ölçümlemelisiniz. Veri ekibimizle hem web, hem de mobil uygulamalar için ölçüm ve analiz hizmetleri vermekteyiz. İşte yaptığımız şeyler:

Ölçümleme Mimarisi

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre ve sektör gereksinimlerine göre, reklamlar, raporlama ve analizler gibi maddelerde kullanılmak üzere ölçümleme mimarisini oluşturuyoruz.

Entegrasyon Dokümantasyonu

Oluşturulan mimariye uygun şekilde hem business ekiplerin gerektiğinde başvurabileceği hem de yazılım ekiplerinin entegrasyonu gerçekleştirmesi için gerekli bilgileri içeren entegrasyon dokümantasyonlarını gerçekleştiriyoruz.

Custom Entegrasyonlar

Gerek yazılım ekiplerine destek olmak amacıyla, gerek hızlı aksiyon alabilmek için, gerekse birlikte çalıştığımız ekiplerin ihtiyaçları doğrultusunda custom çözümler bularak tag yönetim sistemleri ve yazılım dilleri sayesinde custom entegrasyonlar yapıyoruz.

Yazılımcı Entegrasyonları

Yazılım ekiplerine oluşturulan mimari doğrultusunda yapılacak olan entegrasyonlar ile ilgili destek olunması, dirsek dirseğe çalışılmasını sağlıyoruz.

Entegrasyon Kontrolleri

Yazılım ekiplerinin gerçekleştirdiği entegrasyonların doğruluğunu kontrol etmek için entegrasyon kontrollerini gerçekleştiriyoruz.

Analiz

Ölçümlenen veriler üzerinden websitesi ve mobil uygulamaların analizlerini gerçekleştiriyoruz. Diğer departmanlara analiz desteği sağlıyoruz.

Görselleştirme

Verilerin daha kolay okunabilmesi ve erişilebilmesi için dashboardlar hazırlıyoruz, veriyi görselleştiriyoruz.

Veri Sağlığı Kontrolleri

Entegre edilen verilerin sağlığını ve doğruluğunu kontrol etmek için veri tabanları veya farklı ölçümeleme araçları ile karşılaştırmalarını sağlıyoruz. Problemli noktaları çözümlemek için çalışıyoruz.

Dönüşüm Optimizasyonu

Ziyaretçilerinizin neden dönüşüm gerçekleştirmediklerini biliyor musunuz? Biz biliyoruz. Dönüşüm Optimizasyonu ekibimiz, sorunlu adımları bulur ve dönüşüm oranınızı artırmak için öneriler hazırlar. İşte yaptığımız şeyler:

Kullanıcı Deneyimi (UX) Analizi

Web sitesi veya mobil uygulamanızı; fayda, estetik ve kullanım kolaylığı açısından inceliyor ve kullanıcıyı yanlış yönlendiren, yavaşlatan ya da durduran sorunlu noktaları tespit ediyoruz.

Rakip Analizi

Sadece sizin değil, rakiplerinizin site ve uygulamalarını da inceliyoruz. Hem özellik olarak hem de kullanıcı deneyimi olarak artılarını ve eksilerini tespit ediyor, avantajlar ve değer önerilerinizi rakiplerinizden daha çok ön plana çıkarabileceğiniz senaryolar kurguluyoruz.

Funnel Entegrasyonu ve Analizi

Ziyaretçilerin ana hedef doğru giden yolculuklarında hangi adımda (sayfada/ekranda) sorun yaşadıklarını tespit ediyor ve bu adımı iyileştirecek çözüm önerileri sunuyoruz.

A/B Testi / Kişiselleştirme

Planlanan tasarımsal ve kurgusal değişiklikler için A/B testleri yapıyoruz. Bu testler ile ziyaretçilerimizi rastgele iki gruba ayırarak yapacağımız değişikliği istatistiksel olarak test ediyoruz. Bu testler sayesinde kötü sonuç veren geliştirmeleri yayına almayarak dönüşüm oranınızın düşmesini engelliyor, iyi performans gösteren geliştirmelerle de dönüşüm oranınızın artmasına destek oluyoruz.

Farklı ziyaretçi segmentleri için kişiselleştirme ve özelleştirmeler yapıyoruz. Cinsiyet, yeni ve geri gelen kullanıcılar, telefon modeli, şehir kırılımı gibi segmentlere özel ayrı kurgular çalışıyor ve sadece bu segmente ait ziyaretçilerde yayına girecek şekilde geliştirmeler yapıyoruz.

Kullanıcı Davranışı Analizi

Website ya da mobil uygulamanızı ziyaret edenleri çeşitli teknik ve araçlarla analiz ediyoruz. Hemen çıkma oranı yüksek olan, en çok ziyaret edilen ama dönüşüm getirmeyen sayfaları raporluyoruz.Tarayıcı, cihaz, trafik kaynağına göre ziyaretçileri farklı kategorilere ayırıyoruz. Kötü performans gösteren her bir kategori için daha detaylı analizlerle kök sorunu buluyoruz.

Landing Page Optimizasyonu

Reklam, kampanya ya da ürüne özel hazırladığınız sayfalar için analizler yaparak, sayfayı en çok fayda sağlayacak şekilde önerilerde bulunuyor. Onaylanan öneriler için tasarım ve teknik destek sağlıyoruz.

Yazılım Desteği

Dönüşüm Optimizasyonu hizmeti kapsamında önerdiğimiz ve ihtiyaç duyulan tüm geliştirmeler için frontend desteği sağlıyoruz. Yazılım departmanınıza ya da ajansınıza yük olmadan a/b testlerini ve kişiselleştirmeleri biz hayata geçiriyoruz.

Performans

Doğru hedef kitle için yaratıcı ve iyi performans gösteren reklam kampanyaları üretmek önemlidir. Performans ekibimiz ile bütçenizi en iyi şekilde kullanmanızı sağlıyoruz. İşte yaptığımız şeyler:

Google Ads Reklam Yönetimi

Google Arama reklamları, Youtube reklamları, mobil reklamlar, yeniden pazarlama reklamları ve alışveriş reklam modellerinden size en uygun olan reklam türleri için kampanyalar planlıyor, oluşturuyor ve yönetiyoruz. Sektörünüzdeki sezonsallıkları takip ederek, proaktif kampanya önerileri sunuyor ve detaylı raporlandırma yapıyoruz.

Programatik Reklam Yönetimi

Algoritmamız ile en düşük maliyetle, en yüksek etkileşim alabileceğiniz reklamlar belirliyoruz. Programatik reklam yönetimi alanında uzman ekibimizle kampanyaları sürekli gözlemleyerek, reklam bütçenizi en etkili olabileceği seviye için optimize ediyoruz.

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Doğru hedef kitle ve zamanlama ile en iyi performansı yakalamanızı amaçlarayak; Facebook, Instagram, Twitter gibi dijiltal medya kanallarınızın reklam yönetimlerini yapıyoruz

3.Parti Mecraların Yönetimi

Google, Facebook, Instagram dışında kalan medya satın alımlarının yönetimini üstleniyoruz.

Rakip Analizi

Sadece sizin ne tür reklam kampanyaları yapabileceğinizi değil, rakiplerinizin reklamlarını nasıl kullandıklarını da analiz ediyoruz. Bu analize göre güçlü ve zayıf yanlarınızı tespit ederek, bu alanları güçlendirmek ve rakiplerinizden daha fazla öne çıkarmak üzere kurgular hazırlıyoruz.

Audit

Eğer bir reklam hesabınız varsa; hesabınızın sağlığı, kötü performans gösteren kampanyaların belirlenmesi ya da gözden kaçan hedef kitle ve reklam gruplarının analizini yaparak genel bir performans tablosu çıkarıyoruz. Bütçenizi doğru kullandığınız ve kullanmadığınız noktaları belirleyerek, aynı bütçeyle daha fazla ve daha doğru trafik almanızı sağlayan bir audit raporu hazırlıyoruz.

Adjust Danışmanlığı

Mobil uygulamanıza gelen trafiği anlamlandırmak için Adjust danışmanlığı veriyoruz. Hangi reklamdan ne kadar performans elde ettiğinizi analiz edebilmek ve bu reklam ve reklam kanallarını daha optimize bir şekilde kullanabilmeniz için önerilerde bulunuyor ve raporlar hazırlıyoruz.

Google Premier Partner

Hype olarak, Google Premier Partner sertifikasına sahibiz.

Teknoloji ve SEO

En son teknolojileri araştırıyor ve onları en faydalı şekilde kullanabilmeniz için entegre ediyoruz. SEO ile rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlıyoruz. İşte yaptığımız şeyler:

Anahtar Kelime Araştırması

Sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarmanın gerekliliklerini biliyor, büyük bir uzmanlıkla hareket ediyoruz. Bu yüzden, her zaman ilk olarak anahtar kelime araştırmasıyla başlıyoruz. Belirli bir konu ile ilgili, arama motorlarında en çok aranan kelime ve cümleleri araştırıyor, sizi de bu konuda yönlendirmeyi amaçlıyoruz.

Anahtar Kelime Takibi

Yaptığımız çalışmalara göre çıkardığımız anahtar kelimelerimizi belirli uygulamalara yükleyerek düzenli bir şekilde takibini yapıyoruz. Bu sayede, rakiplerimize karşı pozisyon değişimlerimizi takip edebiliyor, herhangi bir değişimde aksiyonlarımızı değiştiriyoruz.

Rakip Analizi

SEO’da en önemli noktalardan biri de, rakiplerden her zaman haberdar kalmaktır. Sadece sizin değil, tüm rakiplerinizin hareketlerini adım adım inceliyor, hangi konumda olduklarına bakıyoruz. Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda da, sitenizi ve uygulamanızı daha iyi yerlere taşıyacak fikirlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Backlink Analizi

Kendi sitemizin ve rakip sitelerimizin aldığı backlink’lerden ne kadar performans aldığımızı incelemek de görevlerimiz arasında. Backlink analizini doğru bir şekilde yapmak, backlink çalışmalarınızdan yüksek performans almanız açısından oldukça önemlidir. Biz de, maksimum performansı alabilmeniz için çabalıyoruz.

SEO Yol Haritasının Oluşturulması

SEO çalışmalarımız sırasında doğru bir yol izlemek ve sitenizi başarıya ulaştırmak için ilk yapılması gereken şeylerden biri de doğru bir yol haritası yani road map oluşturmaktır. Markanıza yüksek performans getirecek tüm adımlarımızı içeren bir yol haritası yaratıyor, bu listeyi büyük bir özenle uyguluyoruz.

Teknik Analiz

Markanız için derinlemesine bir on-page ve off-page SEO analizi yapıyoruz. On-page, site içindeki SEO işleri ile ilgiliyken, off-page site dışındaki işlemlerle ilgilidir. On-page SEO, anahtar kelime araştırması, meta etiketler, title-descriptionlar, URL yapıları ve içerik analizlerini kapsamaktadır. Off-page SEO ise farklı sitelerden alınan linkler, sosyal medya çalışmaları ve iş birliklerini içermektedir. Hem on-page, hem de off-page analizlerinizi detaylı bir şekilde yaparak, sitenizi bir üst noktaya taşıyoruz.

İçerik Analizi

Sitenizi arama motoru sonuçlarında üst noktalara çıkaracak en önemli şeylerden biri de markanıza uygun içerik üretmektir. Hype olarak, sitenizi detaylı bir şekilde analiz edip, ne tarz içeriklerle daha iyi noktalara gelebileceğimizi inceliyoruz. Rakiplerinizin de mevcut içeriklerini detaylı bir şekilde analiz ettikten sonra, markanıza en uygun içeriklerde yüksek performans göstermeniz için içerik çalışmaları yapıyoruz.