Marka: K4English

Web Sitesi: k4english.com

Ajans: Hype

Başarı Hikayesi Konusu: K4English web sitesi mevcut yapıda hedef kelimelerinde sıralama alamayacak bir sayfa hiyerarşisi ve site yapısına sahipti. Yapılan analizler sonucu site yapısı hedef kelimelere göre sıfırdan kurgulanarak organik trafikte sektörel ve jenerik kelime odaklı artışlar hedeflendi.

Hype Proje Sahipleri: Hasan Çakıcı, Buse Tınar Güven

K4English Proje Sahipleri: Hilal Çay Başgelmez, Ali İhsan Burak

Proje Tarihleri: Kasım’21 – Nisan’22

Özet

K4English için yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda pazar payına göre hedeflenecek kelimeler seçildi. İlk aşamalarda strateji olarak, long tail olarak adlandırdığımız anahtar kelimeler seçildi. Long tail anahtar kelimeler ile hedeflerimize ulaşmayı başardıktan sonra ise jenerik kelimelere geçiş yapıldı.

Ayrıca K4English üzerinde tüm sayfalar hedeflediğimiz kelimelere göre sıfırdan hazırlanıp yayına alındı. İçerik, görsel içerik ve Schema ile optimize edildi.

Bizim Yaklaşımımız

Mevcut yapıda bulunan hedefleme çalışması yeterli değildi. Bu sebeple URL Mapping çalışması yapıldı.

Maksimum fayda sağlayabilecek geliştirme önerilerini çıkartıp, fırsat sayfalar tespit edildi. Sıfırdan hazırlanan fırsat sayfalar ve entegre edilen Schema çalışmaları ile trafiği büyük oranda arttırdık.

Bununla birlikte tüm site ağacını sıfırdan analizlerimize göre kurguladık. Devamında açılan tüm sayfaları hedeflerimize odaklı olarak kurguladık ve yayına aldık.

Sonuç

Bu güncellemeler ve yapılan içerik çalışmaları sonrası sıralama aldığımız ve mevcutta sıralamasını yükselttiğimiz anahtar kelimeler sayesinde organik görünürlüğümüzü %460 oranında yükselttik.

Yaptığımız çalışmalar sonucunda siteye gelen organik trafiği %400 oranında arttırdık. Bu artışın tümü hedeflenen dönüşüm odaklı jenerik kelimelerden gerçekleşti. Bununla birlikte marka bilinirliğine de pozitif katkı sağlayarak brand aramalarının hacimlerinde artışlar yaşandı.

Süreç içerisinde yükselen organik otorite ve trafikle birlikte hiç sıralama almadığımız 900 kelimede sıralama almayı başardık.

Hype

Esentepe Mahallesi
Ecza Sokak 6/1
Levent, İstanbul

+90 (532) 744 4943
[email protected]