Google Ads nedir?

Google Ads eski adı ile Google Adwords, Google tarafından geliştirilmiş bir online reklamcılık servisidir. Kullanıcılar, Google Ağını kullanarak istedikleri hedef için ücret ödeyerek reklam verebilirler.

Google Ads kullanmayı nasıl öğrenebilirim?

Google Ads kullanmayı öğrenmek için Google’ın kendi hizmeti olan Learn with Google ile başlayabilirsiniz.

Academy for Ads ile de sertifika hazırlık eğitimlerini tamamlayıp daha sonra sertifika sınavlarına girebilirsiniz. Sertifika sınavlarının sonucunda hangi konularda eksik olduğunuzu detaylı bir şekilde belirtiyorlar. Bu şekilde hangi konuların üstünde daha fazla duracağınıza karar verebilirsiniz.

Dome İstanbul’un Google Partners Akademi Programını takip ederek reklam türlerine göre günlük eğitimlere katılabilirsiniz. Eğitimler soru-cevap şeklinde ilerliyor. Bu sayede sorularınıza cevap bulabilir ve anlamadığınız konular hakkında daha açıklayıcı bilgiler edinebilirsiniz.

Her şeyden önemlisi Google Ads’i öğrenmenin en iyi yolu tecrübe edinmeden geçiyor. Bu yüzden öğrenmeye ve paylaşıma açık ekip arkadaşları öğrenme sürecinizi hızlandıracaktır. Google Ads panelini hiç kullanmayı bilmeyen bir kullanıcı için ilk bakışta çok karmaşık gözükebilir. Öğrenmeye başladıktan ve deneyim edindikten sonra ne kadar kullanıcı dostu bir panel olduğunu anlayacaksınız.

Google Sertifikalarını nasıl alırım?

Google Ads’in çalışma prensibini kavradıktan sonra sertifika almaya hazırlanabilirsiniz. Academy for Ads eğitimlerini tamamladıktan sonra sertifika sınavlarına girebilirsiniz. Sınavlara 24 saatte bir, sınırsız girme hakkınız var. Bu yüzden tamamen hazır olmasanız bile sınavlara katılmaya başlayabilir ve sınavlara girerek eksik olduğunuz konular üzerinde daha fazla yoğunlaşabilirsiniz. Sınavlara arayüzde kullandığınız dilde girmeniz soruları daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

Google Adwords Editor nedir, ne işe yarar?

Google Adwords Editor, Google Ads panelinde yaptığınız ya da yapacağınız yayınlarda hızlı ve kolay değişiklikler yapmanızı sağlar. Google Ads panelinde yapmış olduğunuz bir hatayı Google Adwords Editor yardımıyla toplu olarak düzeltebilirsiniz. Google Adwords Editor’ü panel için bir kısayol aracı olarak düşünebiliriz. Offline olarak kullanılabildiği gibi aynı anda birden fazla kişide hesap üzerinde çalışabilir. Google Adwords Editor kullanmak için değişiklik yapmak istediğiniz hesapları Google Adwords Editor’e yükleyip sonrasında üzerinde istediğiniz değişikliği veya düzenlemeyi yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar için alternatif olan özelliği ise; siz yaptığınız değişiklikleri güncellemeden hesaplarınızda bir değişiklik olmuyor.

Google Ads kullanmak isteyenlerin ilk olarak öğrenmesi gereken konular nelerdir?

Google Ads kullanmak isteyenler ilk olarak kampanya türleri (arama ağı, görüntülü reklam ağı, alışveriş reklamları, video ve evrensel uygulama kampanyası) ve bu kampanya türlerinin hangi amaçlar için kullanıldığına daha sonra da hangi metriklerin öncelikli olarak incelenmesi gerektiği konularından başlayabilirler.

Hype

Esentepe Mahallesi
Ecza Sokak 6/1
Levent, İstanbul

+90 (532) 744 4943
[email protected]