Bir dijital pazarlamacı olarak, işinizi kolaylaştırmaya yardımcı olacak çeşitli araçlar, pluginler ve extensionlar mevcuttur. 

Eklentilerin çoğu, araç çubuğunun sağ tarafında görünür ve kullanıcıların çalışma deneyimlerini geliştirmelerine olanak tanır. Kullanımları kolaydır ve işinizi en aza indirmeye yardımcı olabilirler.

Çok sayıda chrome uzantısı içinden hangilerine ihtiyacınız olup olmadığını bilmek size zaman kazandıracaktır. Bu yazıda doğrudan tarayıcınızda verimliliğinizi ve üretkenliğinizi artırmak için 13 harika Chrome uzantısını inceleyebilirsin.

Google Chrome Uzantıları nedir?

Google Chrome uzantıları, Google Chrome web tarayıcısının yeteneklerini artırmak için eklenebilecek faydalı araçlardır. Ek işlevsellik, güvenlik özellikleri ve daha fazlasını sağlayabilirler.

Başlamadan önce tarayıcınıza nasıl chrome eklentisi ekleyeceğinizden bahsedelim.

 1. Adım: Chrome Web Mağazası’na gidin
 2. Adım: Eklemek istediğiniz Uzantıyı seçin
 3. Adım: Chrome’a ​​Ekle’ye tıklayın

Tamamlandıktan sonra Chrome uzantısını kullanmaya hazırsınız.

Right Inbox

Right Inbox, dijital pazarlamacılara e-postada çok fazla zaman kazandıracak bir Gmail uzantısıdır.  e-postaları daha sonra göndermenize, e-posta izleme, yenilenen e-postalar, e-posta notları, e-posta hatırlatıcıları, takip e-postaları, şablonlar, adres mektup birleştirme, imzalar ve daha fazlasına olanak tanır

 • Hatırlatıcılar:  en önemli e-postalarınızın izini asla kaybetmeyin.
 • E-posta Takibi: e-postalarınızı kimin açıp kimin açmadığını öğrenin.
 • E-posta Şablonları: sık sık aynı e-postaları yazıp göndermeniz mi gerekiyor? E-posta şablonları özelliği ile kendinize zaman kazanın.
 • Sequences: son e-postanın açılıp açılmadığına bağlı olarak takip e-postaları gönderin.
 • Özel Notlar:  bir e-posta kişisinin yanı sıra belirli ayrıntıları da takip etmeniz mi gerekiyor? Sadece özel notlar özelliğini kullanın.
 • Yinelenen E-postalar: aynı e-postayı tekrar tekrar göndermekten bıktınız mı? Size uygun aralıklarla göndermek için yinelenen e-postalar özelliğini kullanın.
 • Daha Sonra Gönder: birinin gelen kutusuna belirli bir zamanda ulaşmak için bir e-postaya mı ihtiyacınız var? Daha sonra gönder özelliğini saat dilimi desteğiyle kullanın.
 • İmzalar: bir Gmail hesabında birden çok e-posta imzasına mı ihtiyacınız var? E-posta imzaları arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmanızı sağlayarak sizi korur.
 • GIF’ler: Gmail’de saniyeler içinde bir GIF arayın ve ekleyin.
 • CRM Senkronizasyonu: e-postalarınızı piyasadaki en popüler CRM’lerle kolayca senkronize edin.

Grammarly

Yazım denetimi, dilbilgisi denetimi, noktalama işaretleri denetimi ve daha fazlasını içeren Grammarly’nin iletişim yardımı ile yazınızı geliştirin.

Grammarly for Chrome, tarayıcınızda ne üzerinde çalışıyor olursanız olun çevrimiçi olarak en iyi şekilde yazmanıza yardımcı olacak gerçek zamanlı öneriler sunar. Yazılım, mesajlarınızın net ve hatasız olmasını sağlayacaktır.

Yazım, dilbilgisi, noktalama işaretleri, netlik ve yazma stili hakkında kapsamlı geri bildirimle Grammarly, bir düzelticiden daha fazlasıdır. Güvenle yazmanıza, kendinizi ifade edecek en iyi kelimeleri bulmanıza ve fikirlerinizi kolaylıkla iletmenize yardımcı olan bir araçtır.

Wordtune – AI-powered Writing Companion

Wordtune, ne söylemeye çalıştığınızı anlayan ve yazınızı daha net, çekici ve özgün hale getirmenin yollarını öneren, yapay zeka destekli bir yazma arkadaşıdır.

İster kişisel e-postalar yazmak, ister müşterileriniz için belgeler oluşturmak veya iş arkadaşlarınızla anlık mesaj alışverişi yapmak için kullanıyor olun, Wordtune kendinizi daha iyi ifade etmenize yardımcı olur.

 • Yeniden Yazma: Kendinizi yazılı olarak ifade etmenin yeni yollarını keşfedin. Yeniden Yazma, ister tüm cümle, ister tümce veya yalnızca tek bir sözcük olsun, metninizi ifade etmenin alternatif yollarını önerir.
 • Ton ve Uzunluk: Hedefinize bağlı olarak, yeniden yazma önerilerinizin yazılacağı tonu ve uzunluğu seçebilirsiniz. Mesajınızın biraz daha gündelik olmasını ister misiniz? Daha kısa mı? Sorun değil! Yeniden yazma, mesajınızı en sevdiğiniz ifadelerle iletmenize yardımcı olur.
 •  Aynı anda Çevirin ve Yeniden Yazın: Yabancı bir dilde bir cümle veya cümlenin bir kısmını yazın ve Yeniden Yaz’ı seçtiğinizde, İngilizce olarak yeniden ifade etme önerileri alacaksınız. Bu özellik özellikle anadili İngilizce olmayanlar için kullanışlıdır.
 • Wordtune Sizin Yaptığınız Yerde Çalışır: Wordtune, yazdığınız yerde çalışan çok platformlu bir uzantıdır! Liste şunları içerir: Gmail, Google Docs, Outlook (web versiyonu), Facebook, Whatsapp (web versiyonu) ve daha fazlası! Ayrıca, uzantıyı kullanmak zorunda kalmadan erişebileceğiniz, tarayıcılar arasında çalışan merkezi bir yer olan Wordtune Düzenleyici’yi kullanabilirsiniz.

Wappalyzer

Wappalyzer’ı kullanmak için birçok neden var. Size web sitenizin hangi teknolojileri kullandığını söyler, ancak diğer web sitelerinde araştırma amacıyla kullanılan teknolojiyi de söyler. Kısacası teknoloji profili oluşturucudur.

Bir web sitesinin hangi CMS’yi kullandığını, herhangi bir çerçeveyi, e-ticaret platformunu, JavaScript kitaplıklarını ve daha fazlasını öğrenin.

Wappalyzer, bir CMS algılayıcı veya çerçeve algılayıcıdan daha fazlasıdır: programlama dilleri, analitik, pazarlama araçları, ödeme işlemcileri, CRM, CDN ve diğerleri gibi düzinelerce kategoride binden fazla teknolojiyi ortaya çıkarır.

Ziyaret ettiğiniz web sitelerinde kullanılan teknolojileri bir bakışta öğrenmek için Wappalyzer for Chrome yükleyebilirsiniz.

Check My Links

Check My Links, web sitelerindeki bozuk bağlantıları bulmak için kullanılır. Tüm kırık ve geçerli bağlantıları hızlı bir şekilde bularak size yardımcı olacak basit, ücretsiz bir araçtır.

Web sitesi internal bağlantı kontrolüne ek olarak, external bağlantıların kullanılabilirliğini de analiz eder. Sitede 404 hatası olan en az bir adet external link (nofollow veya dofollow) varsa raporlar.

Similar Sites

Göz atmakta olduğunuza siteye benzer web sitelerini bulmanıza yardımcı olur. Hepimizin günlük olarak göz attığı milyonlarca web sitesi var ve genellikle kendimizi içerik tüketmek, alışveriş yapmak veya genel olarak keşfetmek için benzer bir web sitesi ararken buluyoruz. Similar Sites ile, şu anda göz atmakta olduğunuz sitelerle ilgili web sitelerini saniyeler içinde bulabilirsiniz!

Tag Assistant 

Tag Assistant, Google Analytics, Google Etiket Yöneticisi ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli Google etiketlerinin yüklenmesiyle ilgili sorunları gidermeye yardımcı olur.

Tag Assistant, sayfanıza çeşitli Google etiketlerini doğru şekilde yüklediğinizi doğrulamanıza yardımcı olur. Herhangi bir sayfaya gidin ve Tag Assistant size hangi etiketlerin mevcut olduğunu söyleyecek, bulduğumuz hataları bildirecek ve uygulamanızda yapılabilecek iyileştirmeler önerecektir. 

Google Analytics, Adwords Dönüşüm İzleme, Google Etiket Yöneticisi ve daha fazlası dahil olmak üzere çoğu Google etiketi kontrol edilir.

Web sitenize giden ve web sitenizden geçen tipik bir kullanıcı akışını kaydetmek ve Google Analytics uygulamanızla ilgili sorunları anında doğrulamak, teşhis etmek ve gidermek için Google Tag Assistant Recording’i kullanın.

Redirect Path

Göz atmakta olduğunuza sayfadaki 301, 302, 404 ve 500 HTTP durum kodlarının yanı sıra meta ve javascript yönlendirmeleri gibi istemci tarafı yönlendirmelerini inceleyebilirsiniz.

Detailed SEO 

Şu anda bulunduğunuz herhangi bir web sitesine bir düğmeyi tıklayarak SEO ile ilgili bilgiler alın. Başlık etiketlerini, meta açıklamalarını, meta robot etiketlerini ve çok daha fazlası.

Image Size Info

Seçeceğiniz kreatifin üstüne gelip sağ tıkla Image Siz Infoyu seçerek görüntü genişliğini, yüksekliğini ve dosya boyutunu görüntüleyebilirsiniz.

Toby for Chrome

Tarayıcı sekmelerinizi düzenleyin ve her yerden hızla erişin, böylece önemli kaynaklara tek tıklamayla erişebilirsiniz.

Toby, yer imlerinden daha iyidir, Chrome tarayıcınızın seviyesini yükseltir. Toby, her yeni sekmede yaşayan görsel bir çalışma alanıdır. Tarayıcı sekmelerinizi koleksiyonlara sürükleyip bırakarak yeni sekmeler ekleyin veya tek tıklamayla tüm oturumu kaydedin.

Otomatik eşitleme ile tüm koleksiyonlarınıza herhangi bir masaüstünden erişin. Koleksiyonlarınızı düzenlemek veya yapılacaklar için notlar oluşturmak için etiketleri kullanın.

Snippet Highlighter – Web & PDF

Tüm önemli noktalarınızı, anında aranabilir ve bulabileceğiniz tek bir yerde toplayın. Tüm önemli anlarınız senkronize edilir ve bulutta yedeklenir. Uzantı, kurulumdan hemen sonra oluşturabileceğiniz ÜCRETSİZ bir hesap gerektirir. Bazı işlevler, bir Snippet PRO hesabına yükseltme gerektirir.

VURGULAMA NASIL ÇALIŞIR?

✓ Herhangi bir web sitesinde veya PDF’de metin parçacıklarını seçmek ve vurgulamak için farenizi kullanın

✓ Web’in her yerinden tabloları, grafikleri veya diğer görüntüleri vurgulamak ve kaydetmek için herhangi bir görüntünün üzerindeki “Ekle” düğmesini tıklayın. Uzantı Seçenekleri sayfasından “Ekle” düğmesini devre dışı bırakabilirsiniz. Görüntüye sağ tıklayıp “Snippet’e Ekle”yi seçerek görüntüleri vurgulayabilirsiniz.

✓ Doğrudan uzantıdan ekran görüntüleri alarak ekran bölgelerini vurgulayın

Scraper

Scraper, verileri hızlı bir şekilde elektronik tablo formuna almanız gerektiğinde çevrimiçi araştırmayı kolaylaştırmak için çok basit (ancak sınırlı) bir veri madenciliği uzantısıdır. XPath konusunda rahat olan orta ila ileri düzey kullanıcılar için kullanımı kolay bir araç olarak tasarlanmıştır.

Örneğin: bir e ticaret sitesinde ürün listeleme sayfasındaki ürün isimlerini çekmek istiyorsunuz. İlk ürün adını seçin sağ tıklayınca scraper basın. Aynı paterndeki diğer ürün başlıklarını siz hızlıca verdiğini göreceksiniz.

Hype

Esentepe Mahallesi
Ecza Sokak 6/1
Levent, İstanbul

+90 (532) 744 4943
[email protected]